Inspirace

Lubor Dědič - Milionář z sms soutěže

Čech, který vyhrál 10 milionů v sms soutěži, vydělával kurzovým sázením a je hvězdou za pokerovými stoly. Ale pěkně postupně.

Lubor Dědič se vyučil zámečníkem a pak krátce pracoval jako svářeč v pražských vodárnách. Následně nastoupil na vojnu do Dukly Plzeň jako sportovní střelec, kterou aktivně provozoval v letech 1986-2002. Nicméně po skončení základní vojenské služby ještě dva roky sloužil jako voják z povolání.

Po ukončení vojenské kariéry se vrátil do Prahy, kde začal prodávat na stánku s ovocem a zeleninou nikoliv jako podnikatel, ale jako zaměstnanec. Nicméně po roce tento stánek odkoupil a provozoval ještě dalších 10 let. Během tohoto období však podléhá svodům automatů a přestože vydělává slušné peníze, moc jich při sobě neudrží a je věčně švorc.

Zlom přichází v roce 2004, kdy televize Nova vyhlašuje k výročí deseti let sms soutěž s hlavní cenou 10 milionů Kč. Soutěž Lubora Dědiče zaujala natolik, že si prostudoval podrobně pravidla a dospěl k závěru, že zde nerozhoduje náhoda, ale přísná nicméně jasná pravidla. Hra spočívala v tom, že během reklam na Nově se objevovaly různé kódy v sms tvaru a bylo potřeba je do třiceti minut odeslat. Kdo za poslední měsíc odeslal nejvíce kódů, vyhrál. Bylo povoleno vytvořit tým pro větší šanci na úspěch. A tak se rozhodl, že soutěž prostě vyhraje a tomu podřídil vše. Najal si dalších pět lidí, nakoupil 20 sim karet, pronajal byt, do kterého se na jeden měsíc odstěhovali a sledovali Novu 24 hodin denně. Po uplynutí soutěže zjistili, že odeslali všechny kódy ze všech 20 možných členů (telefonů) a tudíž dosáhli maxima a nemůže je nikdo předstihnout. Pravděpodobnost že by někdo zvolil podobný postup, byla velice malá. A tak vyhrál 10 mega. Za sms utratil 90.000, náklady na provoz bytu byly 160.000, 2 miliony jako daň z výhry a 1,45 milionu na provizích pro lidi, kteří se nějakým způsobem na výhře podíleli či nějak pomohli. Luborovi tedy zbylo 6,3 milionů a ty naprosto změnily jeho život.

Z obavy, že peníze prohraje na automatech je raději investuje do koupě bowlingové herny v Praze. Následovalo několik rekonstrukcí, po kterých dráhy postupně zmizely a z herny se stal hudební klub. Tehdy ještě v herně otevřel pobočku sázkové kanceláře. Do té doby sázel pouze jako rekreant tedy jak si myslel, že zápas skončí. Žádný value betting a jak sám říká, byl to čistý gambling. Začal pozorovat, že někteří jedinci sází nějak "jinak". Vcelku vysoké sumy na vysoké kurzy a třeba i na nepříliš známé soutěže. Nedalo mu to a zjistil, že sázkovky vypisují různé kurzy a posléze mu došlo, že správná výše kurzů a rozložení sázek přinese zisk ať už utkání dopadne jakkoliv (o jistých sázkách včetně vzorců a výpočtů se můžete více dočíst v knize Kurzové sázení krok za krokem). Tímhle trávil třeba i 16 hodin denně, později 6 až 8 hodin. Dnes má tým pracovníků, který ví co má dělat a pouze je koordinuje, sám už nesází a věnuje se spíše pokeru. Dalším milníku jeho života.

Sázkovou kanceláří Betfair je několikrát žádán o účast na živém turnaji v Londýně. Jelikož neuměl anglicky, neviděl v tom velké lákadlo. Nakonec v roce 2009 tuto nabídku využívá, jelikož manažer pro Česko a Slovensko přislíbil, že se mu bude moci věnovat. Turnaj jej uchvátil natolik, že dnes je Lubor Dědič v pokeru pojmem a nejlepším českým pokerovým hráčem.

Perličkou je, že do svého výletu do Londýna neměl žádnou zkušenost se živým turnajem, pouze s tím internetovým a proto si na cestu zakoupil knihu "Jak poker hrají profesionálové" od Phila Hellmutha, se kterým se pak setkal osobně u hracího stolu :-)

Předchozí článek

Seznam článků
Inspirace

Další článek
Leonardo del Vecchio – Ze sirotčince 2. nejbohatším Italem