Kurzové sázení

Inspirace dlouhodobě ztrátovými sázkaři

Zní to vcelku šíleně. Celkově jsme zvyklí na inspirace úspěšnými, kvalitními lidmi a při neúspěchu můžeme být zklamaní. Nicméně co to takhle obrátit?

Představte si, že budete chtít, aby tip, kterým jste se inspirovali, nevyšel. V takový moment totiž tvoříme zisk. O čem že to mluvím? Prostě a jednoduše stejně jako jsou dlouhodobě ziskový sázkaři, existují i dlouhodobě ztrátoví s pravděpodobností neuhodnutí tipu vyšší, jak uhodnutí.

Celá podstata tkví v opačných tipech takovýchto sázkařů. Prostě tipér napálí tip na domácí a my přesně obráceně na hosty. Samozřejmě může se trefit a my prohrát, ale bavíme se o dlouhodobých výsledcích, tedy statistika hovoří jasně o vyšším počtu neúspěchů a rapidní zlepšení tzv. ze dne na den je málo pravděpodobné.

Samozřejmě i takovéto tipy s notnou dávkou nadhledu a možná i instinktu lze využít ke kombinaci vlastních a cizích tipů. Podívejme se konkrétně s čísly.

Mějme dlouhodobě úspěšného sázkaře se ziskem 20%, což je slušný výsledek. Z každé vsazené stokoruny sázkař v průměru získá čistý zisk 20 Kč. A dlouhodobě neúspěšného se ztrátou -10%. Stav obrácený tzn., z každé stokoruny tento sázkař průměrně prohraje 10 Kč. Pokud bychom se inspirovali tímto sázkařem, pak bychom tratili 10% z každé sázky, ale pokud dáme tip opačný, vzniká nám 90% šance na úspěch.

Více se o kurzovém sázení dočtete v knize Kurzové sázení krok za krokem