Kurzové sázení

Typy money managementu v kurzovém sázení

O money managementu byla sice řeč v článku Money management základem úspěchu v kurzovém sázení, ale podíváme se na problematiku řízení peněz trochu podrobněji. Nejprve si připomeneme, co vlastně tento pojem znamená. Při kurzovém sázení budeme pracovat s určitou výši peněz, tzv. bankrollu. Asi je logické nevsázet např. 500 Kč na jedinou sázku při banku 600 Kč. Ale kolik tedy je "optimální" částka? Rozdělme si výše sázek do tří kategorií:

- Konstantní sázka
- Proporcionální sázka
- Kombinace

Konstantní sázka
Z celkového bankrollu určíme, kolik chceme vsázet na jednotlivé tikety. Berme však v potaz, abychom mohli hrát vícekrát. Takže třeba při banku 1000 Kč si při sázce 50 Kč na každý tiket, zahrajeme minimálně 20x. V průběhu lze samozřejmě i výši částky měnit, dle aktuálního banku.

Například se podaří z výchozí částky 1000 Kč dosáhnout na 2000 Kč a to nás přiměje navýšit jednotlivé sázky z 50 Kč na 100 Kč. Pak i výhry rychleji stoupají. Při velké smůle bychom si opět zahráli minimálně 20x. Částky byly uvedeny jako ilustrativní a je na každém jak velkou výši si zvolí, jaký rozsah případně jaké procento.

Proporcionální sázka
Je asi nejčastěji využívanou metodou a má i svá racionální opodstatnění. Zjednodušeně by se dalo říci, že v dobách úspěchů si můžeme více užívat a v dobách nepříliš vábných spíše uskromnit. Co to znamená v praxi?

Každá sázka se vypočte na základě aktuálního banku. Sázkař si například určí výši sázky 10% z aktuální banku. Je-li náš kapitál 1000 Kč, pak sázka bude činit 100 Kč. Podaří-li se kapitál navýšit dejme tomu na 2000 Kč, pak by sázka činila 200 Kč. Zde vidíme ony stavy "užívání" a "uskromnění". Při větším kapitálu vsázíme více, tudíž i výhry jsou větší a náš bank roste rychleji. Naopak když se nedaří, kapitál se snižuje, s ním i sázky a případné výhry jsou menší. Nicméně tato strategie chrání sázkařův kapitál před rychlým bankrotem.

Výše 10% je vcelku vysoká a byla zvolena spíše pro lehčí počty. Reálné je tak 5%, někdy se udává 3-7%, u zkušených sázkařů jsem viděl i 2,5% z aktuálního banku.

Kombinace
U této strategie využijeme konstantních sázek a zároveň občasné proporcionální sázky. Určíme si rozsah, ve kterém výše sázky ponecháme a kdy ji změníme. Zůstaneme u výchozí částky 1000 Kč a konstantní sázky 50 Kč (5%).

Při banku 1000 až 501 ponecháme vše, tak jak je, při poklesu na 500 Kč sázku snížíme třeba o polovinu na 25 Kč na sázku. Opět nám vychází na 5% banku, můžeme však i procenta snížit či zvýšit. V opačném směru v rozsahu 1000 až 1500 vše ponecháme a při banku vyšším zvyšujeme sázku opět např. o polovinu, tedy na 75 Kč.

Více se o money managementu dočtete v knize Kurzové sázení krok za krokem.
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti